InBody diagnostika

InBody 230

 

 

                     

 

Náš nový prístroj InBody 230 je jeden z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela. Dokáže okrem vašej presnej hmotnosti zistiť aj presné množstvo vášho kostrového svalstva, presné množstvo tuku v vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele, zhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítaný index retencie vody pomáha lekárovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „ vnútorným“ opuchom.

 

Pre koho je vhodná analýza tela prístrojom InBody 230 ?
Informácie zistené pomocou InBody ocenia ľudia všetkých vekových kategórii. InBody dokáže presne zmerať deti, seniorov, športovcov, ale aj veľmi obéznych ľudí. Či je už váš životní štýl ukážkový a chcete sa len uistiť, že je všetko, tak ako má byť, alebo ste sa práve rozhodli zapracovať na svojej kondícii a vizáži, výsledky získané pomocou InBody vám významne uľahčia cestu ku zdravému spôsobu života. InBody diagnostiku oceníte, ak ste aktívny športovec, ale aj keď sa zotavujete po operácii alebo úraze. Počas vášho rehabilitačného procesu vieme monitorovať objektívny nárast svalovej hmoty v končatinách, rovnako dokážeme diagnostikovať presnú stratu svalstva v operovanej končatine s návrhom ako rýchlo doplniť svalovú hmotu.

 

Diagnostické metódy prístroja InBody 230
Bezbolestné vyšetrenie tela s pomocou prístroja InBody je založené na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Iný odpor má totiž v organizme voda, inak vedú elektrický prúd svaly a inak tuk. Podstatné na výpočet je ešte koľko máte rokov a aký ste vysoký. A, samozrejme, či ste muž alebo žena.
Prístroj presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa lekár zároveň dozvie množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách. Z vyšetrenia podobného CT vyšetreniu je potom zrejmé kde máte tuk uložený. Či je uložený pod pokožkou alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov ( pečeň, oblička, črevá ) a či teda predstavuje len kozmetický defekt alebo kardiovaskulárne riziko vzniku náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení.

Vďaka analyzátoru lekár presne pozná aj ostatné parametre prípadnej obezity ako BMI ( Body mass index ), percento tuku v tele v rôznych oddieloch, hodnotu WHR ( pomer pásu a bokov tela ), minimálnu kalorickú potrebu, množstvo celkovej vody v tele, presnú hmotnosť kostí v tele, množstvo proteínov a minerálov v organizme a ich rozloženie v kostiach a mimo kostí, čo ocenia hlavne štyridsiatničky a päťdesiatničky. Presne stanoví aj nutričnú diagnózu.

 

Metódy liečby s pomocou prístroja InBody 230
Prístroj vypočíta koľko kilogramov svalov a tuku by ste mali zredukovať alebo naopak pribrať, a objektívne zhodnotí časť tela, ktorej sa to týka.
Zo sumarizácie týchto nameraných údajov analyzátor ponúkne lekárovi optimálny cvičebný plán. Zohľadní pritom individuálne vypočítaný výdaja energie pri ponúknutých druhoch športu, ktorý je špecifický práve pre vás a závisí práve od nameraných parametrov minimálnej kalorickej potreby a ďalších ukazovateľov vášho tela, zároveň prístroj určí aj stupeň vašej telesnej zdatnosti.

Prístroj odporučí denný príjem kalórií a celkový potrebný výdaj energie, čo je nenahraditeľným podkladom pre váš prípadný najefektívnejší diétny program, ktorý vypracuje a odporučí lekár nášho centra.

Počas obdobia chudnutia vám ponúkame pravidelné monitorovanie a meranie prístrojom tak, aby chudnutie prebiehalo želaným smerom a vy ste strácali len tuky a nie svalovú hmotu. Práve to býva najčastejším nepriaznivým prejavom rôznych diét v minulosti, ktorý zákonite vedie k celulitíde a nebezpečnému jo-jo efektu. V priebehu procesu chudnutia monitorujeme aj množstvo proteínov a minerálov v kostiach. Odhalíme tak aj začínajúcu osteoporózu či už manifestnujúcu sa u žien v období klimaktéria, alebo skrytú, prítomnú aj u mladšej vekovej populácie nevynímajúc mužov.

Nnavrhneme Vám komplexný rehabilitačný program, podľa  vašich obtiaží, v spolupráci s osobným trénerom Olymp centra  v Komárne ,prispôsobený na mieru s dôrazom na efektivitu a bezpečnosť .

pozri > www.olympcenterkn.sk

 
 

Základní analýza (vzorový výsledek)

InBody - info