Akupunktúra 

Akupunktúra

Je jednou z najstarších a najobľúbenejších metód tradičnej čínskej medicíny. Podstata akupunktúry spočíva v stimulácii (podráždení) akupunktúrnych bodov a meridiánov vpichom špeciálnych tenkých ihiel. Podráždenie bodov možno vykonávať aj iným spôsobom - laserovým lúčom pri laseropunktúre alebo aplikáciou minimálnej dávky plynu medicínskeho oxidu uhličitého do akupunktúrnych bodov pri pneumopunktúre.

Akupunktúrne body majú vnútornú spojitosť s vnútornými orgánmi, tkanivami alebo funkciami organizmu. Preto pri ich poruchách alebo pri ochoreniach bývajú citlivé na tlak a spätne, ich podráždením možno liečebne pôsobiť na príslušný orgán alebo jeho funkciu a súčasne aj na celý organizmus.

Akupunktúra je liečba, ktorá upravuje a usmerňuje priebeh životných dejov, a svojim protibolestivým, protizápalovým, posilňujúcim a upokojucim regulačným pôsobením priaznivo liečebne pôsobí aj na také ochorenia, pri liečbe ktorých súčasná konvenčná medicína často zlyháva alebo ak chorý nemôže užívať lieky kvôli precitlivelosti alebo v dôsledku poruchy vnútorných orgánov.

My uplatňujeme akupunktúru predovšetkým v prípade akútnej alebo chronickej bolesti, najmä pohybového aparátu.

 

Vykonávame nasledovné druhy akupunktúry:

- akupunktúra telová , ihlou , laserom , rázovou vlnou
- akupunktúra ušná , ihlou , laserom , elektroakupunktúra

 

Poskytovanie akupunktúry je liečbou nadštandardnou, ktorá sa vykonáva na základe priamej platby..

Vážení klienti, ak Vás alebo Vašich blízkych trápia problémy zapríčinené bolesťou chrbtice a končatín, reumatickým ochorením, poruchou hybnosti, ochrnutím alebo tŕpnutím končatín, chronickou únavou alebo následnými ťažkosťami po úraze, operácii, radi Vám poradíme a pokúsime sa o ovplyvnenie Vašich problémov.